Konsolidacja kredytów gotówkowych

Konsolidacja zadłużenia ma na celu przede wszystkim obniżyć koszty obsługi kredytu i ułatwić jego spłatę. Stanowi wsparcie dla konsumentów, którzy borykają się z regulowaniem kilku rat wynikających z zaciągniętych zobowiązań. Bowiem dzięki konsolidacji mogą oni płacić jedną ratę miesięcznie, przy okazji wydając mniej. Oczywiście nie świadczy to wcale, że obniży się ich zadłużenie. Konsolidacja nie wyciągnie nikogo z posiadanych długów, które pozostaną do spłaty. Jednak zdecydowania ułatwia ten proces, gdyż po pierwsze płacimy mniej, po drugie istnieje mniejsze ryzyko, że przez przypadek pominiemy spłatę którejś z rat. Jest to wygodne oraz łatwiejsze rozwiązanie.

Jak wygląda konsolidacja kredytów gotówkowych

Kobieta trzyma w dłoni telefon komórkowy i prowadzi rozmowę telefoniczną

Kredyt konsolidacyjny online to oszczędność czasu

Na szczęście, gdy podejmujemy decyzję, by połączyć swoje zobowiązania w jeden kredyt, nie musimy podpisać umowy jedynie w tym banku, w którym posiadamy otwarte konto. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych zobowiązań, tak i kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć w dowolnym banku, które świadczy tego rodzaju usługi. Ponadto wniosek o kredyt możemy wypełnić online. Nie zabiera to wiele czasu, a przy okazji nie musimy udawać się do oddziału banku. Po wysłaniu formularze, doradca kredytowy skontaktuje się z nami i już w czasie rozmowy telefonicznej uzyskamy wstępną decyzję kredytową. Gdy jest ona pozytywna, a my przedłożyliśmy wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu, możemy podpisać umowę.

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Istnieje wiele rodzajów zobowiązań, które klienci spłacają. Począwszy od kredytów i pożyczek gotówkowych, ratalnych a skończywszy na hipotecznych. Można je skonsolidować, jeśli dostarczymy niezbędne dokumenty, które obejmują umowy na owe kredyty i pożyczki oraz potwierdzenie ich regularnej spłaty. Nie można jednak włączyć do wspólnego „koszyka” pożyczek przez internet, gdyż banki nie oferują takiego produktu jak konsolidacja chwilówek.

Konsolidacji mogą podlegać:

  • pożyczka lub kredyt gotówkowy
  • kredyt lub pożyczka hipoteczna
  • kredyty na zakup towarów i usług, tzw. kredyty konsumenckie
  • limity na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (limity ROR)
  • debety na karcie kredytowej
  • inne kredyty konsolidacyjne
  • kredyt samochodowy

By uzyskać szansę na konsolidację zadłużenia, należy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Już w czasie wstępnej decyzji kredytowej dowiemy się czy takową rzeczywiście mamy. Banki wyznaczają naszą maksymalną zdolność kredytową, lecz nie oferują kredytów konsolidacyjnych bez jej sprawdzania.

Przykładowe kwoty kredytów konsolidacyjnych gotówkowych

Poniżej przedstawiamy maksymalne kwoty kredytów gotówkowych oferowanych przez banki wraz z okresem ich spłaty.

BankMaksymalna wota kredytu [zł]Maksymalny okres spłaty [miesiące]
T-Mobile Usługi Bankowe200 000120
Deutsche Bank200 00096
Eurobank150 000108
mBank150 00096
Credit Agricole150 000120
Plus Bank150 000120
Getin Bank200 000120
BGŻ BNP Paribas200 000120
PKO BP120 000120
Alior Bank200 000120
Nest Bank500 000144
Bank Pocztowy150 000120