Kredyt lub pożyczka pod zastaw mieszkania bywa często mylony z kredytem hipotecznym. Choć te dwa pojęcia są w pewien sposób zbieżne, to należy jednak podkreślić że w tym drugim przypadku mowa jest o zabezpieczeniu, który ustanowione jest w postaci hipoteki. Wierzyciel (bank) obciąża daną nieruchomość (np. mieszkanie lub dom) by zabezpieczyć określoną wierzytelność (kredyt lub pożyczkę). Bank może w danym przypadku obciążyć nieruchomość lub jej część, w zależności od tego jaki był wkład własny kredytobiorcy. Wygasa, gdy klient spłaci swoje zobowiązanie finansowe. Kredyt pod zastaw dotyczy nieruchomości na którą nie jest ustanowiona hipoteka. W tym wypadku wierzyciel pożycza pieniądze właścicielowi nieruchomości w zamian za wpis do księgi wieczystej. Zostaje on wykreślony po całkowitym uregulowaniu długu przez kredytobiorcę.

Czy pożyczki kredyty pod zastaw nieruchomości są bezpieczne

By uzyskać takie zobowiązanie finansowe, Polacy najczęściej sięgają po pożyczki prywatne. Oferują je różne firmy finansowe, które działają w całym kraju. Niekiedy ten rodzaj usług proponują także osoby prywatne ogłaszając się na różnych portalach społecznościowych. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku należy być ostrożnym i sięgać po produkty sprawdzonych firm pożyczkowych. Zanim zdecydujemy się na kredyt pod zastaw należy prześledzić historię danej firmy i sprawdzić czy nie widnieje ona na liście ostrzeżeń publikowanych na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Jednak nie warto wychodzić z założenia, że wszystkie pożyczki prywatne niosą za sobą ryzyko, że zostaniemy oszukani. Istnieją rzetelne firmy inwestycyjne, które działają na polskim rynku od wielu lat i zbierają pochlebne opinie. Zostały stworzone po to, by osoby nie mogące otrzymać kredytu lub nie posiadające odpowiedniej zdolności kredytowej miały szansę na otrzymanie środków, gdy znajdują się w potrzebie. Wśród nich są między innymi Vivus, Kuki czy Provident. Oferują chwilówki oraz pożyczki pozabankowe na raty.

Kobieta w kapeluszu patrzy w prawo

Patrz z uśmiechem w przyszłość, masz szansę na pożyczki pod zastaw nieruchomości

Grupa Inwestycyjna Safe House

Safe House zajmuje się udzielaniem prywatnych pożyczek pod zastaw nieruchomości z wpisem do działu IV ksiąg wieczystych. Proponuje kredyty po zastaw mieszkania, domu, innej nieruchomości bądź działki dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz rolników. Wysokość miesięcznej raty wynosi od 0,8% wartości udzielonego kredytu a jego maksymalna wielkość może dochodzić do 40% wartości nieruchomości. Firma nie wymaga wymeldowania z mieszkania lub domu, który będzie zastawem kredytu oraz nie przywłaszcza sobie danej nieruchomości. Funkcjonuje sprawnie, pieniądze można otrzymać nawet po 48 godzinach od chwili złożenia wniosku, oraz profesjonalnie, od wielu lat obsługując klientów z całej Polski.

Pożyczki pod zastaw mieszkania- wymagane dokumenty

  • wypis z księgi wieczystej
  • akt notarialny
  • dokument potwierdzający brak zaległości w opłatach czynszowych
  • zaświadczenie o liczbie osób, które są zameldowane w danym lokalu lub domu
  • zdjęcia nieruchomości z zewnątrz oraz wewnątrz

logo firmy Safe HouseGrupa inwestycyjna Safe House dba o swoich klientów i wspomaga ich w trudnej sytuacji finansowej. Przyznaje bezpieczne pożyczki bez przywłaszczenia nieruchomości oraz wymeldowania. Choć główne siedziby firmy mieszczą się w Warszawie oraz Częstochowie, swoje usługi proponuje klientom, których nieruchomości zlokalizowane są w głównych misach w całej Polsce. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani kredytem pod zastaw z inwestum.com.pl należy skontaktować się z firmą dzwonić pod numer telefonu 535 43 44 65.