Oferowany przez banki kredyt konsolidacyjny na połączenie zadłużenia, podobnie jak każde inne zobowiązanie finansowe wymaga odpowiedniej zdolności kredytowej. Za tym z kolei kryją się wysokość i źródło dochodów oraz historia kredytowa. Jest ona weryfikowana w takich bazach gospodarczych jak BIG, ERIF BIG, KRD czy BIK. Dostęp do baz mają wszystkie współpracujące z nimi instytucje finansowe. Negatywny wpis w którejkolwiek z nich może skutkować odrzuceniem wniosku o kredyt konsolidacyjny. Banki chcą się upewnić, że udostępnią pieniądze osobie rzetelnej, która nie ma żadnych trudności ze spłatą swoich długów.

Kredyt konsolidacyjny ze złą historią kredytową

Jeśli w przeszłości uzyskaliśmy wpis do bazy gospodarczej, z powodu nieuregulowanego na czas rachunku, zobowiązania bądź raty kredytu, nasz wizerunek wiarygodnego kredytobiorcy zdecydowanie traci na znaczeniu. Pozostaje nam sięgnąć po produkty z sektora pozabankowego. Bowiem jedynie firmy pozabankowe mogą nam zaproponować konsolidację chwilówek, nawet gdy nasza historia kredytowa nie jest pozytywna. Choć nie zdarza się tak by którakolwiek z nich udziela zobowiązań finansowych bez sprawdzania wszystkich dostępnych baz, w internecie dużą popularnością cieszą się kredyty bez BIK, BIG lub KRD. Są dostępne między innymi na portalu https://judaszowesrebrniki.pl/pozyczki-chwilowki-bez-big-bik-lub-krd.

Gdzie skonsolidować chwilówki
Kolorowe puzzle

Konsolidacja chwilówek odbywa się tylko w firmach pozabankowych

Tego rodzaju usługi proponują prywatne przedsiębiorstwa lub po prostu instytucje pożyczkowe. Jest wyjście dla pożyczkobiorców, którzy zaciągnęli kilka pożyczek i pragną połączyć je w jedno zobowiązanie. Wówczas oferująca je firma spłaca za klienta jego dług w zamian za podpisanie umowy kredytowej. Dzięki temu konsument musi uregulować swój dług u jednego pożyczkodawcy. Jednostką, która świadczy konsolidację chwilówek jest Mikrokasa. Maksymalna kwota, o jakie można się ubiegać wynosi 40 000 zł a okres spłaty 48 miesięcy. Całą procedurę można zrealizować przez internet, przez wypełnienie wniosku o kredyt konsolidacyjny lub za pośrednictwem agenta.

Ważne jest by nie mylić kredytu konsolidacyjnego z oddłużeniowym. Ten drugi bowiem oferowany jest jedynie przez instytucje parabankowe i niestety wiąże się z wysokimi kosztami. Bardzo łatwo natrafić wówczas na nieuczciwego pożyczkodawcę, który po pretekstem wsparcia finansowego sprawi, że popadniemy w większe długi.