Młoda kobieta zastanaiwa się nad czymś trzymając palec przy ustach

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej nie jest dostępny w banku

Zdolność kredytowa to nasza możliwość finansowa do spłaty zaciągniętych zobowiązań finansowych wraz z nałożonymi kosztami ich obsługi. Szacując ten parametr banki starają się prognozować czy będziemy w stanie w przyszłości uregulować zaciągnięty kredyt lub pożyczek. W ciągu ostatnich kilku lat wymogi dotyczące poziomu zdolności kredytowej stały się bardziej restrykcyjne. Oczywiście jest to konsekwencją minionego kryzysu gospodarczego ale również licznymi modyfikacjami ustawy o kredycie konsumenckim. Bowiem nie kredytobiorca musi być wiarygodny i mieć predyspozycję finansową do spłaty długu. W przeciwnym wypadku kredyt w banku znacznie się od niego oddala.
Jak już wcześniej wielokrotnie pisano na ten temat konsolidacja zadłużenia to połączenie zobowiązań finansowych w jedno z możliwością regulowania pojedynczej raty zamiast kilku. Wiele osób wybiera to rozwiązania, gdyż odciąż ich od płacenia kilku miesięcznych rat. Ponadto ich suma jest wyższa od tej jednej zwracanej w przyszłości z tytułu posiadanego kredytu konsolidacyjnego. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kredytów i pożyczek konsumpcyjnych, tak i w przypadku konsolidacji zadłużenia niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa klienta. Żaden bank bowiem nie udzieli kredytu konsolidacyjnego osobie, która takowej cechy nie posiada.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – nie w banku

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez zdolności kredytowej to produkt, który w banku nie istnieje. Każde zobowiązanie finansowe, które świadczą te instytucje wymagają należytej zdolności do spłaty udzielonego kredytu lub pożyczki. Choć nie dotyczy to tylko banków. Instytucje spoza sektora bankowego oferujące popularne pożyczki internetowe również, zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, winny analizować zdolność kredytową potencjalnych klientów. Z tą różnicą, o czym można przeczytać na portalu https://bezzdolnosci.pl, że mają do zaproponowania pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Dlatego często określa się je jako pożyczki bez zdolności. Każda instytucja, która udziela zobowiązań finansowych jest zobowiązana do sprawdzenia tego, czy pożyczkobiorca będzie miał możliwości finansowe do uregulowania swojego długu.