Banki są instytucjami wysokiego zaufania społecznego bowiem większość z nas uważa, że pożyczanie od nich pieniędzy jest bezpieczne i tańsze w porównaniu do firm spoza sektora bankowego. Tak w istocie jest. Te mniejsze koszty związane z obsługą kredytu lub pożyczki biorą się także stąd, że przyznawalność tego typu zobowiązań w bankach jest znacznie niższa niż dajmy na to popularnych firmach pożyczkowych. Ponadto banki oferują nam znacznie ciekawsze rozwiązania, a kwota samej pożyczki jest na tyle duża, że może zaspokoić wiele naszych potrzeb. Jednak, jak wiele jest baków w Polsce, tak wiele jest różnych propozycji kredytów. Podobnie dzieje się w przypadku kredytów konsolidacyjnych.

Kobieta w beżowym golfie trzyma się dłonią za włosy

Przy wyborze kredytu konsolidacyjnego należy przede wszystkim wziąć pod uwagę RRSO

Nie jest to produkt jednego banku lecz częsty rodzaj zobowiązania finansowego. Dlatego możemy mieć również problem z wyborem tej najlepszej oferty. Czym się zatem kierować przy podejmowaniu decyzji o konsolidacji swojego zadłużenia? Większość z nas preferuje te najtańsze kredyty konsolidacyjne.

Stopy procentowe

Warto przypomnieć sobie w jaki sposób może obliczyć rzeczywisty koszt kredytu. W internecie, telewizji poszczególne banki chwalą się i reklamują niskimi stopami procentowymi, które mają zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z proponowanych usług. Jednak nie dajmy się omamić niewiele znaczącym cyferkom. To na co powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę, to Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa (RRSO). Wskaźnik ten oddaje rzeczywisty koszt kredytu konsolidacyjnego. Zatem logicznym jest stwierdzenie, że im wyższa wartość RRSO, tym droższy kredyt. Dzięki temu parametrowi wiemy, jaki koszt poniesiemy zawierając umowę kredytową. Przy okazji znając tą wartość dla kredytów oferowanych przez poszczególne banki możemy porównać koszty danych zobowiązań finansowych.
Choć często na pierwszym planie w reklamach pojawiają się nominalne stopy procentowe, nie należy się jedynie na nich opierać, gdyż nie uwzględniają one wzrostu cen.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny na rok 2017

Nie jest rzeczą łatwą wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny, ponieważ obok RRSO, na którym opieramy się dokonując selekcji, dochodzą także inne czynniki, które mogą mieć wpływ na sam koszt kredytu. Nie mniej jednak bazując na RRSO, zdecydowanie najlepszą ofertę przedstawia ING Bank Śląski oraz City handlowy z wartością RRSO zaczynającą się od około 5,6%. Oczywiście wskaźnik ten ulega zmianie, gdy wydłużymy lub skrócimy okres kredytowania a także przy zmianie samej kwoty zobowiązania finansowego. Trzecim pod względem niskich kosztów kredytu jest bank Millennium. W tym przypadku, RRSO choć nieco wyższe nadal nie przekracza 6%. Dzięki naszej stronie możesz samodzielnie porównać ofertę kredytów i wybrać ten najtańszy kredyt konsolidacyjny online.