Kobieta przykłada palce do oka

Kredyt konsolidacyjny ze złą historią kredytową

Oferowany przez banki kredyt konsolidacyjny na połączenie zadłużenia, podobnie jak każde inne zobowiązanie finansowe wymaga odpowiedniej zdolności kredytowej. Za tym z kolei kryją się wysokość i źródło dochodów oraz historia kredytowa. Jest ona weryfikowana w takich bazach gospodarczych jak BIG, ERIF BIG, KRD czy BIK. Dostęp do baz mają wszystkie współpracujące z nimi instytucje finansowe. Negatywny wpis w którejkolwiek z nich może skutkować odrzuceniem wniosku o kredyt konsolidacyjny. Banki chcą się upewnić, że udostępnią pieniądze osobie rzetelnej, która nie ma żadnych trudności ze spłatą swoich długów.

Kredyt konsolidacyjny ze złą historią kredytową

Jeśli w przeszłości uzyskaliśmy wpis do bazy gospodarczej, z powodu nieuregulowanego na czas rachunku, zobowiązania bądź raty kredytu, nasz wizerunek wiarygodnego kredytobiorcy zdecydowanie traci na znaczeniu. Pozostaje nam sięgnąć po produkty z sektora pozabankowego. Bowiem jedynie firmy pozabankowe mogą nam zaproponować konsolidację chwilówek, nawet gdy nasza historia kredytowa nie jest pozytywna. Choć nie zdarza się tak by którakolwiek z nich udziela zobowiązań finansowych bez sprawdzania wszystkich dostępnych baz, w internecie dużą popularnością cieszą się kredyty bez BIK, BIG lub KRD. Są dostępne między innymi na portalu https://judaszowesrebrniki.pl/pozyczki-chwilowki-bez-big-bik-lub-krd.

Gdzie skonsolidować chwilówki
Kolorowe puzzle
Konsolidacja chwilówek odbywa się tylko w firmach pozabankowych

Tego rodzaju usługi proponują prywatne przedsiębiorstwa lub po prostu instytucje pożyczkowe. Jest wyjście dla pożyczkobiorców, którzy zaciągnęli kilka pożyczek i pragną połączyć je w jedno zobowiązanie. Wówczas oferująca je firma spłaca za klienta jego dług w zamian za podpisanie umowy kredytowej. Dzięki temu konsument musi uregulować swój dług u jednego pożyczkodawcy. Jednostką, która świadczy konsolidację chwilówek jest Mikrokasa. Maksymalna kwota, o jakie można się ubiegać wynosi 40 000 zł a okres spłaty 48 miesięcy. Całą procedurę można zrealizować przez internet, przez wypełnienie wniosku o kredyt konsolidacyjny lub za pośrednictwem agenta.

Ważne jest by nie mylić kredytu konsolidacyjnego z oddłużeniowym. Ten drugi bowiem oferowany jest jedynie przez instytucje parabankowe i niestety wiąże się z wysokimi kosztami. Bardzo łatwo natrafić wówczas na nieuczciwego pożyczkodawcę, który po pretekstem wsparcia finansowego sprawi, że popadniemy w większe długi.

koadmin

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *